اکستنشن مو

اکستنشن مو روشی برای بلند نشان دادن یا پرحجم تر کردن موهای شماست. در اکستنشن مو از موی طبیعی یا موی مصنوعی استفاده می شود.

نمونه کار اکستنشن مو

اکستنشن های مو ، موهایی هستند که برای افزایش عمق و حجم موهای طبیعی به آن ها اضافه می شوند و دارای انواع مختلفی هستند که می توان با مشاوره و در نظر گرفتن نوع و جنس مو و هزینه بهترین و مناسب ترین نوع را انتخاب کرد.

موهای بلند و پر پشت آرزوی هر فردی است ، به خصوص کسانی که به ظاهر خود اهمیت بیشتری می دهند . شاید برای داشتن چنین موهایی مجبور باشید که چند ماه به صورت مداوم وقت بگذارید اما بعضی از افراد بدون هیچ صبر و درنگی در عرض یک روز، آن را تجربه می کنند.خوشبختانه روش هایی مثل اکستنشن مو خیلی زود ما را به این موهای زیبا می رساند.

این اکستنشن ها کاملا امن و بی خطر هستند و امروزه افراد زیادی در سراسر جهان به این کار روی آورده اند که علت اصلی این اعتماد آن ها مخفی کردن مشکلاتی مانند ریزش مو ، نازکی و ضعیفی تارهای مو و حتی کچلی است.

استفاده از اکستنشن مو هیچ گونه محدودیت سنی ندارد و افراد در هر سنی قادر به استفاده از آن خواهند بود اما باید به نوع برند ها توجه داشته باشند.

انواع اکستنشن مو

طبیعی :این نوع از موهای واقعی و طبیعی انسان ساخته می شوند.

مصنوعی :این نوع از مو در کارخانه ها تولید خواهند شد.

هر دو نوع دارای مزایا و معایب می باشد.

برخی از مزایای اکستنشن های طبیعی

 • حالت پذیری و رنگ پذیری بیشتر و بهتری دارند.
 • دوام و عمر آن ها بیشتر از نوع مصنوعی است.
 • مو را پر پشت تر نشان می دهند.
 • زیباتر به نظر می رسند.
 • به مراقبت و توجه زیادی نیاز ندارند.

برخی معایب اکستنشن های طبیعی

 • گران تر هستند.

برخی مزایای اکستنشن های مصنوعی

 • ارزان تر هستند.

برخی معایب اکستنشن های مصنوعی

 • ممکن است که از روش های غیر بهداشتی برای تولید استفاده شود.
 • نسبت بع نوع طبیعی عمر و دوام زیادی ندارد.
 • به مراقبت زیادی نیاز دارند.
 • در صورت استفاده از سشوار و اتو مو و … احتمال ذوب شدن وجود دارد.

چطور اکستنشن به مو متصل می‌شود؟

ابتدا آرایشگر مو‌ها را کاملا بررسی می‌کند تا از نظر نازکی و حجم مو و رنگ و حالت آن اطلاعاتی کسب کند. به این ترتیب می‌تواند به شما بگوید چه نوع اکستنشنی مناسب موی شماست؛ اکستنشن طبیعی یا مصنوعی یا اینکه چه رنگی باید تهیه کنید. متصل کردن این مو‌ها هم بین ۵ دقیقه تا ۵ ساعت ممکن است زمان ببرد. برای متصل کردن اکستنشن ۳ روش وجود دارد:

• اکستنشن سرد: در این روش از نوعی چسب گیاهی به نام کراتین استفاده می‌شود تا موی مصنوعی به ریشه مو متصل شود. این چسب بی‌رنگ است. در روش دیگر اکستنشن سرد از حلقه‌های فلزی استفاده می‌کنند تا موی اضافه را به ریشه مو متصل کنند. البته معمولا از این نوع حلقه برای مو‌های ضخیم استفاده می‌کنند.

• اکستنشن گرم: در این روش از پنسی گرم‌شده استفاده می‌کنند تا با کمک کراتین موی اضافه به موی اصلی بچسبد.

• استفاده از کلیپس: در این مدل مو‌های اضافه به گیره یا کلیپسی متصل است و به راحتی به مو متصل و از آن جدا می‌شود.

از میان این روش‌ها اکستنشن سرد با موی طبیعی آسیب کمتری به مو می‌رساند و برای مدت طولانی‌تری باقی خواهد ماند.

عوامل مهم در انتخاب اکستنشن مو

برخی از عوامل مهم و کلیدی در انتخاب اکستنشن مناسب مو شامل مواردی است که در ادامه ی این بخش از دنیای مد نمناک گفته ایم :

رنگ مو :

یکی از مهم ترین عوامل در انتخاب مناسب این است که از اکستنشنی استفاده کنید که نزدیک ترین تن رنگی را با موهای طبیعی شما داشته باشد . انتخاب اکستنشن های روشن یا تیره تر نسبت به موهای خود باعث از بین بردن زیبایی و جلوه مو خواهد شد.

مراقبت درست و صحیح :

برای شستشوی آن ها باید از شامپوهایی استاده کنید که فاقد سولفات و پارابن باشند . اکستنشن های کلیپسی و کلاه گیس ها را باید شب ه از موی طبیعی جدا کرد و در کل برای مدت طولانی روی سر نماند.

قیمت :

قیمت اکستنشن ها بسیار متفاوت است و دقیقا به کیفیتشان و روشی که برای بستن آن ها استفاده می کنند، وابسته می باشد . در نتیجه با توجه به روش مورد نظر و کیفیت موهایی که انتخاب کرده اید ، می توانید قیمت نهایی را مشخص کنید . اکستنشن های بوند معمولا گران ترین نوع هستند، زیرا مدت زمان بیشتری دوام می آورند.

انتخاب بهترین اکستنشن :

اولین نکته برای انتخاب صحیح ، این است که دوام آن ها زیاد باشد . تا حد ممکن از اکستنشن های ارزان استفاده نکنید زیرا زود آسیب خواهند دید.

نوع موی طبیعی :

رنگ موی طبیعی خودتان باید کاملا با اکستنشن تناسب داشته باشد. همچنین باید به جزئیات دیگر موی خود نیز دقت کنید و تا جایی که می توانید کاری کنید تا اکستنشن روی موهای شما بسیار طبیعی به نظر برسد. حتی باید به سایه رنگ موی خود نیز دقت کنید.

اگر موی شما در حالت طبیعی صاف است ، می توانید از هر نوع اکستنشنی استفاده کنید اما اگر موهای ویو یا فر دارید ، بهتر است از روش دوخت یا بوند استفاده کنید که به بافت و استایل موی شما قابلیت نزدیکی بیشتری دارد.

حتما از شامپو و نرم کننده های بسیار ملایم استفاده کنید :

بیش از حد موهای خود را نکنید. مراقب باشید که حین شستشو موهایتان به هم گره نخورد . اگر اکستنشن ها حین شستشو جدا شدند، نگران نباشید . شامپو را بیشتر به ریشه های موی خود بزنید و به آرامی با آب ولرم شستشو دهید و نرم کننده را نیز به انتهای موی خود بزنید.

کیفیت :

معمولا موهای مصنوعی جزء با کیفیت ترین نوع اکستنشن محسوب می شود و هزینه آن نیز نسبت به کیفیتی که دارند، به صرفه می باشد . البته برای این اکستنشن ها نباید از وسیله های گرمازا مثل اتو مو یا سشوار به مقدار زیاد استفاده کنید.

همچنین نمی توانید با آنها به استخر بروید . اگر از این اکستنشن ها خوب مراقبت کنید ، می توانید مدت زمان طولانی تری آن ها را روی سر خود داشته باشید. موی مصنوعی هندی و چینی جزء موهای با کیفیت است و می توانید مدلی را انتخاب کنید که به موی طبیعی خودتان بسیار نزدیک باشد.

اگر از اکستنشن با کیفیت استفاده کرده باشید ، پس نباید نگران مدل مویی باشید که قرار است روی موی خود پیاده کنید . فقط باید کمی ملایم تر با آن رفتار کنید. هنگام براش کردن، موهای اکستنشن شده خود از براش های دندانه پهن استفاده کنید تا شکنندگی در موها اتفاق نبافتد. تعداد دفعات استفاده از اتو، بابلیس و سشوار را کاهش دهید. هنگام سشوار حتما از محافظ گرما استفاده کنید.

سایر نکات برای مراقبت از اکستنشن های مو

 • بیش از حد در برابر نور خورشید و آلودگی هوا قرار نگیرید.
 • برای افزایش عمر اکستنشن رطوبت را از روی آن ها از بین ببرید.
 • برای مرتب کردن از شانه های دندانه درشت استفاده کنید.
 • برای حفظ درخشندگی هفته ای یکبار از روغن استفده کنید.
 • از وسایلی مانند ؛ کلیپس و کش و … زیاد استفاده نکنید زیرا اکستنشن به مرور شل خواهد شد.

سوالات متداول

بیشتر افراد گمان می‌کنند اکستنشن مو مخصوص خانم‌هایی است که دوست دارند موهایشان را بلند کنند، اما این تنها کاربرد اکستنشن مو نیست. افرادی که مو‌های نازک و کم‌پشتی دارند هم می‌توانند به کمک این روش موهایشان را پرتر کنند.

نه، یک روز بعد از انجام این‌کار به دلیل وزن موی اضافه‌شده ممکن است کمی ناراحت باشید. اولین شب نیز خوابیدن با آن‌ها دشوار است و شاید گمان کنید سنجاق سر لای موهایتان گیر کرده، اما به‌تدریج به آن عادت می‌کنید.

این موضوع به سرعت رشد مو‌ها بستگی دارد. از چند هفته تا چند ماه! کیفیت موی اضافه‌شده و نحوه نگهداری و رسیدگی به آن هم مهم است. هر روز باید ۲ بار صبح و شب مو‌ها را برس بزنید. با این وجود اگر مو‌های ضعیف و نازکی دارید نباید بیش از ۳ ماه اکستنشن را نگه دارید. در غیر این صورت اکستنشن می‌تواند به ریشه مو‌های خودتان هم آسیب بزند. با بلند شدن مو‌های طبیعی اکستنشن از ریشه مو فاصله می‌گیرد و وزن بیشتری به ریشه مو تحمیل می‌کند و این موضوع عامل کشش و ریزش مو می‌شود.

بهتر است مو‌های خود را در ۵ روز اول بعد از نصب اکستنشن نشویید تا چسب‌ها سر جای خود کاملا ثابت شوند. در هفته اول ممکن است پوست سرتان به خارش بیفتد. در این صورت از اسپری مرطوب‌کننده مو استفاده کنید. این خارش طبیعی است. بعد از چند روز پوست سر به اکستنشن عادت می‌کند.

اگر از موی طبیعی استفاده کرده باشید، می‌توانید آن را رنگ و حتی بلوند کنید، اما قبل از انجام این‌کار حتما با متخصص درمورد موی اضافه خود صحبت کنید.

اگر از موی طبیعی که به کمک کلیپس به مو متصل شده استفاده کرده باشید، می‌توانید به راحتی آن را جدا کرده و در صورت نگهداری در وضعیت مناسب و مراقبت، بار‌ها از آن استفاده کنید.

فهرست مطالب

مشاوره تخصصی و رایگان

برای بهره مندی از مشاوره تخصصی و رایگان کافی است با ما تماس بگیرید.

10٪ تخفیف

ویژه افرادی که برای اولین بار به ما مراجعه میکنند.

مشاوره آرایشی رایگان

پاسخگو سوالات شما عزیزان هستیم.

رزرو آنلاین

 • :

ما با شما

تماس میگیریم.

کافیست شماره تماس خودتان را وارد کنید تا در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت.

 

آدرس ما: شهرک غرب خیابان دادمان شهرک غرب خیابان دادمان شهرک غرب خیابان دادمان

شماره های تماس: ۲۶۷۴۰۹۶۴۲۶۷۴۰۹۷۸۲۶۷۶۱۰۴۲