بافت مو

بافت مو یکی از انواع مدل های آراستن موهاست که برای تمام مراسم ها می توان استفاده کرد. برای انجام بافت مو در صورتی که موها کم پشت باشد با اضافه کردن مو این کار را انجام می دهند.

نمونه کار بافت مو

بافت مو با توجه به آناتومی صورت، سن، رنگ چهره و چشم ها، جنس و حجم مو انجام می شود. در سالن زیبایی سمیرا مرتضوی، علاوه بر استفاده از مدل های بافت ژورنالی، از مدل های جدید بافت سلبریتی های داخلی و خارجی نیز استفاده می کنیم. برای بافتن مو، هزاران روش وجود دارد و هر روزه مدل های جدیدی ارائه و بعضی از آن ها تبدیل به مد روز می شوند. آرایشگران سالن زیبایی سمیرا مرتضوی با تجربه ای که در طول این سال ها کسب کرده اند، از آناتومی چهره افراد شناخت خوبی داشته و می توانند برای انتخاب مدل بافت مو به شما مشتریان عزیز مشاوره دهند. علاوه بر آن، ما در سالن زیبایی سمیرا مرتضوی می توانیم با دیدن عکس نیز مدل بافت مو را تشخیص داده و دقیقا مطابق با میل و خواست شما، موهایتان را ببافیم. یکی دیگر از نکاتی که در سالن زیبایی سمیرا مرتضوی به آن توجه ویژه ای شده است، ظرافت و کیفیت کار است. شاید دیده باشید که بافت موی خانمی بسیار زیبا است، اما به دلیل درست بسته نشدن موها، بعضی از تارهای مو از دسته بافته شده جدا افتاده اند و از میزان زیبایی و ظرافت بافت مو کم شده است. نحوه بافتن و بستن موها در ماندگاری بافت مو اثر مهمی داشته و آرایشگران سالن زیبایی سمیرا مرتضوی همواره تمام تلاش خود را می کنند تا موهای بافته شده شما، بیشترین ماندگاری را داشته باشد.

انواع بافت مو رایج و محبوب

بافت مو ساده

ساده ترین و مرسوم ترین روش های بافت مو ، بافت موی ساده است . در میان سایر مدل های ذکر شده بافت سه تایی بسیار آسان و سریع است و به این صورت است که شما باید موها را به سه دسته مساوی تقسیم کرده و یکی در دست چپ ، یکی در دست راست و دیگری در وسط قرار گیرد . برای شروع لازم است که رشته سمت راست را به حالت ضربدر بر روی رشته وسط قرار دهید و رشته سمت راست و سپس رشته سمت چپ با رشته وسط که در واقع همان رشته سمت راست قبلی بوده است ، جا به جا می گردد . با تکرار این مراحل می توانید به آسانی موهای خود را با بافت ساده جمع کنید . این مدل از بافت مو برای مهمانی ها و دورهمی های ساده مناسب است .

بافت مو آفریقایی

از دیگر مدل های بافت مو که از دوران قبل بسیار رونق یافته است ، بافت موی آفریقایی است . این مدل برای موهای بلند بسیار زیباست و اگر شما دارای موهای بسیار بلندی هستید ، بهتر است برای یک بار هم که شده بافت موی آفریقایی را امتحان کنید . طریقه بافت موی آفریقایی که بافت چهل گیس نیز به آن گفته می‌شو ،د به این صورت است که ابتدا قسمتی از سر را انتخاب می کنید و بافتن را از آنجا شروع خواهید کرد . بقیه موها به جز همین ناحیه انتخابی را به طرف دیگر سر خود انتقال دهید . برای این کار استفاده از مرطوب کننده های مو می تواند به آسانی کار شما کمک کند . بخش نازک و کمی از مو را جدا کنید تا بافتن مو آغاز شود .

بافت مو تیغ ماهی

بافت موی تیغ ماهی از دیگر بافتهای موی رایج در بین دختران است . این مدل بافت به این صورت است که تمامی مو ها را به صورت مساوی به دو بخش تقسیم کنید . سپس موهای سمت راست خود را با دست نگه داشته و سپس با دست چپ مقدار کمی از موهای سمت چپ را بیرون بیاورید و به داخل سمت راست می برید . سپس موهای سمت چپ را با دست چپ نگه داشته و مقداری از موهای سمت راست را به داخل مو های سمت چپ ببرید . به همین ترتیب این مراحل را تکرار کنید و ضربدری به هم ببافید تا به انتهای موها برسید . این مدل بافت می‌تواند برای تولد دوستانه شیک و مناسب به نظر برسد .

بافت مو فرانسوی

بافت موی فرانسوی از مدل های رایج بافت مو برای خانم ها و بانوان به شمار می رود . برای انجام این بافت لازم است تا موهای خود را فرق وسط و یا فرق کج باز کنید  .سپس یک طرف از موها را به سه قسمت تقسیم کرده و قسمت جلوی مو را از قسمت وسطی عبور دهید . به طوری که قسمت جلوی وسطی با همدیگر جابجا شوند . هم اکنون نوبت به قسمت عقبی موها می رسد که باید با قسمت وسط جابجا گردد . یک دسته مو از جلوی سر جدا کنید و به قسمت جلوی بافت اضافه کنید . سپس قسمت جلوی وسطی را با هم جابجا کنید . این کار را با اضافه کردن قسمت های جدید مو به عقب و جلوی بافت تان و عبور دادن آنها از روی هم و جابجایی شان تا رسیدن به بالای گوش خود ادامه دهید و پس از آن می توانید پایین موهای خود را به صورت ساده و یا بافت سه تایی ببافید .

این کار را برای طرف دیگر موی خود انجام دهید و اکنون می توانید بافت ها را به هم متصل کنید . این مدل بافت به تازگی طرفداران بسیار زیادی یافته است و از این مدل برای شینیون های عروس نیز استفاده می شود .

بافت مو هلندی

شما می‌توانید جذابیت بیشتر را با بافت هلندی تجربه کنید . برای این بافت لازم است تا موهایتان را از وسط به دو قسمت تقسیم کرده و قسمت‌های دیگر موی خود را ببافید . از جلوی موهای خود قسمت باریک جدا کنید و آن را به سه قسمت تقسیم کنید . به این صورت قسمت شماره یک جلوی سر قسمت دوم ، وسط سر و قسمت سوم پشت سر قرار بگیرد . هم اکنون  شروع به بافتن کنید به مانند بافت ساده اما با این تفاوت که هر بار باید قسمتی از موها را اضافه کنید.  به این ترتیب بافت مو را ادامه دهید وهم اکنون یک طرف از بافت مو تکمیل می گردد . برای سمت دیگر بافت مو هم می توانید این کار را تکرار کنید این مدل بافت ها می تواند برای هر مجلسی که نیاز به بافت دارد ، مناسب باشد و سبب جذاب تر نشان دادن شما می شود .  

بافت مو تل

بافت مو تل ، بافتی است که به بافت فرانسوی شباهت بسیار زیادی دارد . با این تفاوت که تیکه های مو را به جای برداشتن از طرفین ، فقط از یک طرف بافت و آن هم از جلوی سر این لایه ها را جدا خواهید کرد . بدین ترتیب از تیزی گوش تا تیزی گوش دیگر از جمله سر فرق باز می کنید و لایه خود را جدا می کنید . از انتهای یک لایه جدا کرده و این لایه را به سه قسمت مساوی تقسیم کنید و باقی را بافت ساده بزنید . سپس از جلوی صورت یک قسمت را جدا کرده به لایه وسط اضافه کنید و دوباره بافتی بزنید .

همینطور فقط از جلوی سر لایه های مو را بردارید و به بافت اضافه کنید تا اینکه به انتهای گوشه دیگر برسید . اگر موی شما بلند بود ادامه آن را تا انتها بافت ساده یا سه تایی می زنیم و انتهای بافت را با کش محکم می‌کنیم . این مدل بافت این روزها بسیار مرسوم شده است و در حین سادگی زیبایی خاص خود را دارد و می‌تواند در هر  مراسمی مناسب باشد . از این مدل بافت می توان در زیر شال و یا روسری نیز استفاده کرد .

بافت مو پنج تایی

بافت موی ۵ تایی به این صورت است که باید موهای خود را به ۵ قسمت مساوی تقسیم کنید . این مدل بافت شبیه بافت ساده است با این تفاوت که به جای سه قسمت از 5 قسمت مو های استفاده می کنیم . اگر می خواهید بافت زیبا تر و پهن تر نشان داده شود ، آن را با دست کمی بکشید تا دانه های بافت شما بیشتر از هم باز شود و بافت شما بهتر نمایان گردد . این مدل بافت برای روزمره نیز مناسب است و می‌تواند در دورهمی های خودمانی شما را شیک تر جلوه دهد .

بافت مو طنابی

برای این بافت مو لازم است تا به صورت دو رشته ای مو ها را جدا کنید . برای این کار ، لایه ای از مو ها را انتخاب می کنیم و با استفاده از انگشت اشاره ، آن را به دو قسمت تقسیم کرده و هر رشته را به یک طرف می پیچانیم . حال به صورت ضربدری ، آن ها را از روی هم رد می کنیم و پس از آن ، لایه ای دیگر از موها را بر می داریم و رشته ای به آن ها اضافه می کنیم . سپس این مو ها را بر روی هم می پیچینم و به صورت تناوبی این کار را ادامه می دهیم . پس از این کار ، با یک کش می توانیم انتهای مو ها را محکم کنیم . این مدل بافت می تواند برای هر نوع از مراسمی ، چه دوستانه و چه رسمی مناسب باشد . چرا که در عین سادگی ، زیبایی منحصر به فردی دارد .

بافت مو چهارتایی معکبی

برای بافت موی چهارتایی مکعبی لازم است تا لایه ای از مو ها را از جایی که می خواهید بافت شروع شود ، بردارید . سپس با دست چپ آن را نگه داشته و با انگشتان دست راست از زیر آن را به چهار قسمت مساوی تقسیم کنید . یک رشته را با دست چپ و یک رشته را با دست راست نگه دارید . رشته سمت راست را بر روی اولین رشته سمت چپ بگذارید . رشته دوم که اول از سمت راست واقع شده را نیز در زیر رشته سوم بگذارید . حال جای رشته‌ها عوض شده است . مانند بافت چهارتایی پهن از سمت راست شروع به بافت از رو و از سمت چپ شروع به بافت از زیر کنید .

از سمت راست لایه‌ای از موها را بردارید و یک رشته به سمت راست اضافه کنید و یک بافت از رو بزنید و در سمت چپ یک لایه از موها را برداشته و به رشته سمت چپ اضافه کنید و یک بافت از زیر بزنید و تا آخر این کار را ادامه دهید . این مدل از بافت‌ها می‌تواند برای مهمانی ها و دورهمی های دوستانه مناسب باشد .

بافت مو چهارتایی پهن

بافت چهارتایی مکعبی و پهن نیز نوعی دیگر از بافت هاست که می تواند جذابیت را برای شما به ارمغان بیاورد . این مدل بافت مانند چهارتایی مکعبی می باشد ، با این تفاوت که موهای بافته شده را رج به رج با دست به آرامی می کشیم تا هر بافت باز تر و پهن تر گردد . این مدل مناسب دورهمی‌های دوستانه است و شما می توانید با توجه به سلیقه خود از مدل بافت مو چهارتایی پهن ، برای مراسم تولد و مراسم های عقد استفاده کنید .

بافت مو دختر شیردوش

بافت موی دختر شیردوش نام دیگری از بافت هاست که برای رهایی از شدت رطوبت زیاد و غیرقابل کنترل شده ، استفاده می شود . شما می توانید بافت موی دختر شیر دوش را با استفاده از یک سنجاق سر زیباتر کنید .

بافت مو چند لا

بافت مو چن لا به کمک افرادی می‌آیند که از بافت تک خسته شده باشند . از این مدل می توانید بهره بگیرید و یک بافت زیبا را برای خود به ارمغان بیاورید . برای بافت چند لا لازم است تا موهای خود را به دو قسمت تقسیم کنید و ببافید . از سنجاق سر برای بستن موهای خود استفاده کنید . برای پایان راحت نیز استفاده از سرم براق کننده و کراتین می تواند موهای شما را جذاب تر و زیباتر نشان دهد .

بافت مو شل و آزاد

در هر موقعیتی که باشید یک بافته شده آزاد می تواند به زیباتر شدن ظاهر شما کمک کند یک مدل بافت شال همچون مدل بافت هیلی بالدوین جایگزین راه است برای جنگ و هوای شرجی و داشتن موهای صاف و مرتب است لازم است قبل از بافتن موها به این روش اسپری مناسب مو را از نیمه انتهایی ساقه مو تا انتهای موی سر اسپری کنید تا استحکام بیشتری به تارهای موی خود بدهید . همچنین اضافه کردن چند دسته اکستنشن مو می تواند شما را در رسیدن به ظاهری جذاب تر کمک کند .

بافت مو تاجی بالای سر

بافت تاجی بالا سر نوعی از بافت هاست که می تواند برای مهمانی های رسمی شما مناسب باشد . اگر موهای کوتاهی دارید میتوانید بر روی این نوع از بافت مو حساب باز کنید . بافت موی تاجی بالای سر در تابستان سال گذشته جزو محبوب ترین مدل های بافت بود و همچنان در بین دختران جوان محبوبیت خود را حفظ کرده است . برای انجام این نوع از بافت مو لازم است تا قبل از اینکه موهای جلوی سر تان را از دو طرف به صورت شل و آزاد ببافید . برای این بافت ها ، طرفی از موها را برداشته و بگذارید در صورتتان حالتی آزاد و رها در برگزیند . پس از آن موها را همچون تاج در دو طرف سر ببافید و اسپری مو را استفاده کنید . می توانید برای محکم کردن موهای خود در جای خود بدون آن که تکانی بخورند ، از اسپری های مناسب مو بهره بگیرید .

بافت موی بغل سر

اگر دوست دارید در روزهای گرم و شرجی هم موهای خود را پایین ببندید ، بافت بغل سر می‌تواند مناسب باشد . این بافت بافت تک در قسمت بغل سر  کمک خوبی می کند تا موهای تان را از روی صورت عرق کرده خود جمع کنید .

بافت موی دم اسبی

نوعی از بافت وجود دارد که به نام بافت دم اسبی شناخته می‌شود و معمولاً افراد در حین ورزش و یا برای پیاده روی های طولانی مدت از این نوع بافت استفاده می‌کنند این نوع از بافتن در مدل موی بسیاری از ستاره‌های هالیوودی دیده شده است . اگر شما نیاز دارید تا سریعاً به یک مدل موی مناسب دست پیدا کنید ، بافت موی دم اسبی می تواند به کمک شما بیاید . برای این روش موهای خود را به دو قسمت مساوی تقسیم کرده و در قسمت گیجگاه ببافید . پس از آن رشته بافته شده را در یک دست قرار داده و با هم ببافید پس از اینکه انتهای بافت را با کش محکم کردید ،  می توانید از حلقه های نقره‌ای یا گل های کوچک برای کامل کردن استایل خود بهره بگیرید .

بافت مو دردلاک

بافت مو دردلاک نوعی از بافت است که مو با نخ به بافت ها پیچیده می شود و این نوع از بافت برای روزهای تابستان مناسب است . تنها چیزی که برای این روش نیاز دارید موهای بلند ، رشته های نخ تزئینی و یک کش پلاستیکی است . در این روش با توجه به محکم نمودن مو ها ممکن است بافت مو دردلاک به اندازه چند ساعت یا حتی چند ماه دوام داشته باشد . برای این روش موهای خود را به طور کامل شانه کنید.  سپس مقداری از موها را ببندید و باقی موهای خود را ببافید . پس از بافتن قسمت باقی مانده موها لازم است تا نخ ها را به آن وصل کنید . هم اکنون نخ ها را به دور بافت شان ببافید . اضافه کردن مهره به موها باعث زیباتر شدن آن می گردد .

بافت مو دردراپ

دردراپ ها هم در حالت کلی شبیه به بافت دردلاک هستند. بافت دردراپ تفاوتی که با دردلاک دارد ، این است که در آنها از نخ و کاموا با مهره های چوبی و فلزی استفاده می شود و معمولاً این مدل از بافت ها به شکل آماده به فروش می‌رسند و برای زیباتر شدن این مدل از بافت ها به موی شما نصب می گردند و جلوه‌ای متفاوت خاصی را به موی شما می دهند .

سوالات متداول

مدل موی بافت آبشاری، بافت دم اسبی، بافت از بغل و … موجب حجیم شدن و پر پشت نشان دادن موهای شما می شوند، می توانید از موی اضافه هم برای انجام بافت مو استفاده کنید.

بافت تیغ ماهی باعث جذاب تر به نظر رسیدن هایلات شما می شود.

بافت های آفریقایی، مکزیکی و بافت های کف سر گزینه های مناسبی برای موهای کوتاه هستند.

بله، متخصصان بافت مو ما قادر به انجام تمام بافت های ژورنالی هستند

 

فهرست مطالب

مشاوره تخصصی و رایگان

برای بهره مندی از مشاوره تخصصی و رایگان کافی است با ما تماس بگیرید.

10٪ تخفیف

ویژه افرادی که برای اولین بار به ما مراجعه میکنند.

مشاوره آرایشی رایگان

پاسخگو سوالات شما عزیزان هستیم.

رزرو آنلاین

  • :

ما با شما

تماس میگیریم.

کافیست شماره تماس خودتان را وارد کنید تا در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت.

 

آدرس ما: شهرک غرب خیابان دادمان شهرک غرب خیابان دادمان شهرک غرب خیابان دادمان

شماره های تماس: ۲۶۷۴۰۹۶۴۲۶۷۴۰۹۷۸۲۶۷۶۱۰۴۲