شینیون مو

شینیون مو به مدل موهایی گفته می شود که به صورت گرد یا گره ای در پشت گردن با سنجاق سر، تافت مو و سایر لوازم فیکس می شوند. ظاهر و آراستگی موها اهمیت خاصی در جذابیت خانم ها دارد، در مراسم ها و مهمانی ها داشتن موهایی آراسته باعث می شود که ظاهر زیباتر و شکیل تری داشته باشید.

نمونه کار شینیون مو

شینیون مو یک مدل رایج آراستن مو برای حاضر شدن در مراسم رسمی است. در حال حاضر شینیون بین خانم ها بسیار محبوبیت دارد و یک فرم شیک برای حضور در مهمانی ها و عروسی هاست. یک آرایشگر خوب باید بتواند با توجه به چهره، سلیقه، مدل لباس و نوع مراسم شینیون مناسبی را به شما پیشنهاد دهد و باید به گونه ای ظریف و حرفه ای عمل کند تا بدون این که سنجاقی مشخص باشد یک مدل شینیون جذاب را برای شما درست کند. در این مقاله انواع و اقسام شینیون های رایج و محبوب بین خانم ها را معرفی می کنیم.

انواع شینیون مو رایج و محبوب

شینیون یک مدل رایج آراستن مو برای حاضر شدن در مراسم رسمی است. در حال حاضر شینیون بین خانم ها بسیار محبوبیت دارد و یک فرم شیک برای حضور در مهمانی ها و عروسی هاست. یک آرایشگر خوب باید بتواند با توجه به چهره، سلیقه، مدل لباس و نوع مراسم شینیون مناسبی را به شما پیشنهاد دهد و باید به گونه ای ظریف و حرفه ای عمل کند تا بدون این که سنجاقی مشخص باشد یک مدل شینیون جذاب را برای شما درست کند. در این مقاله انواع و اقسام شینیون های رایج و محبوب بین خانم ها را معرفی می کنیم.

تکنیک های زیادی برای آماده سازی موها برای انواع شینیون وجود دارد، که وابسته به نوع شینیون متغییر است. بنابراین برای آشنایی بهتر با انواع شینیون مو باید مدل های مختلف آن را بشناسیم. در این مطلب علاوه بر معرفی انواع شینیون مو؛ به بررسی تکنیک های مخصوص هر مدل می پردازیم.

شینیون موی کوتاه

در معرفی انواع شینیون مو باید به این موضوع اشاره کنیم، که این مدل مو به دلیل قابل استفاده بودن برای هر مدل مویی تا به امروز پر کاربرد ترین مدل مو برای مجالس و مهمانی ها است. شینشون مو حتی در آرایش موهای کوتاه هم قابل استفاده می باشد.در این حالت حتی اگر موهای فرد مورد نظر به قدری کوتاه است، که امکان شینیون موی مصنوعی لا به لای موها وجود ندارد، در این شرایط با استفاده از چسب موهای قوی مشغول مدل دادن با موها شده و مدل دهی به مو را انجام می دهند.

شینیون  مو خطی یا شینیون کاغذی

,سالن آرایشی سمیرا,سعادت آباد

شینیون خطی یکی از مورد علاقه ترین سبک های شینیون است؛ که امروزه انتخاب بیشتر خانم ها برای شرکت در مراسم های مهمانی و عروسی می‌باشد. در معرفی انواع شینیون مو، این مدل را مدلی جذاب و بی نظیر می‌نامند، استفاده از ظرافت و زیبایی در جمع کردن و فرم دهی موها در این مدل یکی از ویژگی های مورد توجه این سبک از مدل شینیون است. شینیون خطی داری تکنیک های بخصوصی می‌باشد ورعایت نکات شینیون خطی از سری مواردی است، که باید توسط فرد خبره و کاربلد در هنگام آرایش موها در نظر گرفته شود.

شینیون حرارتی

,سالن آرایشی سمیرا,سعادت آباد

این مدل شینیون با استفاده از وسایل حرارتی مانند سشوار، اتوی مو، ویو و بابلیس انجام می شود.

شینیون مو باز

,سالن آرایشی سمیرا,سعادت آباد

شینیون باز و نیمه باز؛ از سری مدل های شینیون است، که برای خانم های جوان یک سبک زیبای مو به شمار می‌آید. هنگام معرفی انواع شینیون مو باید این سبک از شینیون را یک آرایش دهنده و جذابیت بخش به موهای بلند و باز نامید. این مدل مو مناسب برای انواع مجالس عروسی و مهمانی است و یک ست عالی با لباس‌های یقه باز به شمار می‌آید.

شینیون عروس

شینیون در بین عروس ها پر طرفدار ترین مدل می‌باشد، این سبک مو به دلیل زیبایی و جذابیتی که دارد در کنار تور و لباس عروس زیبایی دو چندانی را به چهره فرد می‌بخشد. انواع مختلفی از مدل شینیون عروس وجود دارد، که متناسب با مدل لباس و سبک آرایش و اندازه مو می‌توان بهترین سبک را انتخاب و به کار برد. یکی از پر کاربردترین شینیون‌های عروس شینیون خطی است.

شینیون جلوی مو

بیشتر افراد تمایل دارند برای شرکت در مراسم عقد‌های محضری یا مکان های خاص مثل رستوران برای آرایش موهای خود از شینیون جلوی مو استفاده کنند، در این حالت می‌توان از بافت مو جلوی سر در شینیون و آراستن مو استفاده کرد. انواع بافتی که در این نوع شینیون کاربرد زیادی دارند، بافت های تیغ ماهی و فرانسوی می‌باشند. استفاده از چتری موهای جلو سر برای آرایش و شینیون جلوی مو نیز معمولا کاربردی است.

شینیون ساده

همان طور که در معرفی انواع شینیون مو و تعریف واژه شینیون بیان کردیم جمع کردن مو در پشت سر و آرایش ساده مو در این حالت را شنیون ساده مو می گویند؛ که در بیشتر موارد این نوع شینیون اروپایی نیز خوانده می‌شود.

شینیون با پروتز گرد

,سالن آرایشی سمیرا,سعادت آباد

با استفاده از پروتز می توان به موها حجم داد و انواع و اقسام مدل شینیون را درست کرد.

شینیون مواج

,سالن آرایشی سمیرا,سعادت آباد

در شینیون مواج از انگشتان دست به صورت تکه تکه به موها با اسپری فیکس کننده حالت می دهیم. در این نوع شینیون از سنجاق استفاده نمی شود و در صورتی که موها نرم و نازک باشد از اسپری سبک و در صورتی که موها لخت و سنگین باشند از اسپری سخت استفاده می شود.

شینیون اروپایی

,سالن آرایشی سمیرا,سعادت آباد

این مدل شینیون ساده ترین مدل شینیون است که در آن از هیچ ابزار اضافی مثل مو یا پروتز استفاده نمی شود و مبنا بر سادگی و در عین حال زیبایی این مدل شینیون است.

شینیون فرانسوی

,سالن آرایشی سمیرا,سعادت آباد

شینیون فرانسوی برای موهای بلند بسیار مناسب است زیرا در این مدل کل ها در پشت سر به شکل حلزون بوسیله سنجاق های مویی پیچ داده می شود و در عین سادگی بسیار زیباست.

شینیون بافت

,سالن آرایشی سمیرا,سعادت آباد

,سالن آرایشی سمیرا,سعادت آباد

در شینیون بافت شما می توانید با بافت قسمتی از موها، جلوه زیبایی به موهایتان بدهید. انواع و اقسام شینیون بافت بین خانم ها متداول است که از رایج ترین آنها می توانند به شینیون بافت تاج، شینیون بافت تیغ ماهی، شینیون رومی و … اشاره کرد.

شینیون رومی

,سالن آرایشی سمیرا,سعادت آباد

در شینیون رومی که نوعی از شینیون بافت است موها از کناره های سر تا پشت سر بافته می شوند.

نکات کلیدی در شینیون مو

بعد از معرفی انواع شینیون مو، به بیان نکات کلیدی و مهم در این سبک از آرایش مو می پردازیم. رعایت اصول انجام کار در این نوع از مدل مو بسیار اهمیت دارد، برای داشتن نتیجه کاری مناسب باید به موارد زیر توجه ویژه شود:

  • پیدا نبودن سنجاق های به کار رفته برای نگهداری مو، این باور که استفاده زیاد سنجاق به محکم نکهداشتن مو کمک می‌کند غلط است.
  • با استفاده از حداقل گیره شینیون مو را انجام دهید.
  • شینیون سبک های زیادی دارد اهمیت به سلیقه مشتری و مشاوره درست در این امر مهم می باشد.
  • نیازمند ظرافت کار و هنرمندی آرایشگر است.
  • در این نوع سبک برای موهای کم پشت می توان از موهای اضافه (مصنوعی و طبیعی) و روشهای پروتز مو(سلیکونی و اسفنجی) و همین طور پودرهای حجم دهنده استفاده کرد، که کاربرد تمامی این روش ها نیاز به تجربه بالایی دارد، تا نتیجه کار مطلوب باشد.
  • توجه به اینکه شینیون انتخاب شده با میکاپ صورت و سبک لباس فرد هماهنگی داشته باشد؛ بسیار مهم می‌باشد.

سوالات متداول

اگر اندازه موی شما به حدی است که بتونید آن را ببندید، می توانید مدل شینیون فشن و شلوغ و شینیون با موی اضافه انجام دهید.

 

 

شینیون هایی که بالای سر بسته می شوند قد شما را بلند تر نشان می دهند.

برای مدل صورت کشیده شینیون پایین سر مناسب تر است و می تونید از چتری برای کوتاه کردن پیشانی استفاده کنید.

بله، متخصصان در سالن آرایشی سمیرا مرتضوی قادر به اجرای تمام مدل های شینیون هستند

فهرست مطالب

مشاوره تخصصی و رایگان

برای بهره مندی از مشاوره تخصصی و رایگان کافی است با ما تماس بگیرید.

10٪ تخفیف

ویژه افرادی که برای اولین بار به ما مراجعه میکنند.

مشاوره آرایشی رایگان

پاسخگو سوالات شما عزیزان هستیم.

رزرو آنلاین

  • :

ما با شما

تماس میگیریم.

کافیست شماره تماس خودتان را وارد کنید تا در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت.

 

آدرس ما: شهرک غرب خیابان دادمان شهرک غرب خیابان دادمان شهرک غرب خیابان دادمان

شماره های تماس: ۲۶۷۴۰۹۶۴۲۶۷۴۰۹۷۸۲۶۷۶۱۰۴۲