طراحی ناخن

طراحی ناخن روشی خلاقانه برای نقاشی، تزئین و زیباتر کردن ناخن هاست. استفاده مداوم از لاک های ساده و تکراری امری کسل کننده است. طراحی ناخن که در واقع یک هنر محسوب می شود، با استفاده از انواع لاک ها و تکنیک های مختلف، ظاهری زیبا بر روی ناخن های شما ایجاد می کند. یک طراح ناخن حرفه ای باید با مفاهیم زیبایی شناسی، هارمونی رنگ ها و نحوه ست کردن طرح ها آشنا باشد تا بتواند طرح مطلوبی ارائه دهد. در دترلند می توانید با استفاده از به روز ترین تکنیک ها به ناخن مورد پسند خود برسید.

نمونه کار طراحی ناخن

طراحی ناخن روشی خلاقانه برای تزیین و زیبا سازی ناخن های دست و پا است. افرادی به صورت حرفه ای طراحی ناخن انجام می دهند و برخی هم از روی علاقه سعی می کنند با روش های مختلف طراحی ناخن آشنا شوند و آن را امتحان کنند. معمولا طراحی ناخن را بعد از مانیکور و پدیکور انجام می دهند تا جلوه و ماندگاری بیشتری داشته باشد. طراحی ناخن روز به روز در حال تغییر است و روش ها و تکنیک های خلاقانه جدیدی به بازار می آید.

انواع روش های طراحی ناخن

معمولا پس از مانیکور و پدیکور ناخن روی آن دیزاین ناخن انجام می دهند. البته روی ناخن مانیکور و پدیکور نشده هم می توان طراحی ناخن انجام داد. برای طراحی ناخن از رنگ ها و ابزار های متنوعی می توان استفاده کرد. یکی از این رنگ ها اکرلیک است.

به این روش می گویند دیزاین وان استروک و طرفداران زیادی هم دارد. در روش وان استروک از رنگ اکرلیک بر پایه آب استفاده می شود. به تکنیک وان استروک اصطلاحا ضربه ای هم گفته می شود. در این نوع طراحی ناخن شما باید با حرکات مچ دست آشنا باشید زیرا بر خلاف روش های دیگر طراحی که جلوی دست در آن حرکت می کند، در این روش مچ دستتان باید قلمو را حرکت دهد.

در روش طراحی ناخن وان استروک باید بتوانید دو نوع رنگ را همزمان استفاده کنید و مهارت کافی برای برداشتن دو رنگ و استفاده آن به صورت همزمان روی ناخن بسیار مهم است. باید از قلمو در زوایای مختلف و به صورت ضربه ای استفاده کنید. طراحی ناخن با روش وان استروک و رنگ اکرلیک تکنیک های زیادی دارد مثلا اینکه چه میزان رنگ روی قلمویتان باشد. با تمرین زیاد می توانید این روش را یاد بگیرید و مهارت کسب کنید.

طراحی ناخن با استفاده از ژلیش ناخن

دیزاین ناخن ژلیش برای کسانی است که می خواهند ناخن خوش فرمی داشته باشند بدون آنکه از کاور یا کاشت استفاده کنند. ترکیب ژلیش و طراحی ناخن امروزه بسیار مد می باشد و در آرایشگاه ها و غیره مورد استفاده است. دوام این روش ۲۱ الی ۳۰ روز می باشد.

برای ناخن های پا هم می توان از آن استفاده کرد و اگر ناخن هایتان رشد کمی دارد تا دو ماه ژلیش ماندگاری دارد. پس از اینکه ناخن هایتان را ژلیش کردید می توانید روی آن طراحی کنید و با این کار روی خود ناخنتان از مواد طراحی استفاده نکرده اید و همچنین ماندگاری آن بیشتر است. البته ژلیش ناخن ترمیم ندارد بلکه اگر می خواهید باید آن را بردارید و دوباره ژلیش انجام دهید. روی ژلیش بیس ناخن می توانید طراحی انجام دهید. البته جنس طراحی هم باید از جنس ژلیش باشد و همچنین ژلیش به صورت عادی خشک نمی شود و باید در دستگاه UV و یا LED قرار بگیرد.

موادی که می توان برای تزیین ناخن و روی طراحی به کار برد

بسیاری به یک طراحی ساده بسنده نمی کنند و روی ناخن هایشان از مواد دیگری برای تزیین استفاده می کنند. این مواد بسته به خلاقیت طراح دارد. برخی از اکلیل استفاده می کنند و آن را در برخی نقاط طراحی شان به کار می برند. برخی دیگر از منجوق های ریز تزیینی استفاده می کنند. عده ای هم کارشان را با مداد طراحی ناخن به پایان می رسانند.

در این بین برچسب های مخصوص طراحی ناخن هم وجود دارد. شما می توانید از برچسب ها روی بیس ناخن استفاده کنید و در نهایت روی آن را با یک لایه تاپ کت یا لاک بی رنگ بپوشانید. یک روش جدید برای طراحی ناخن وجود دارد که ماربل آب نام دارد. در این روش با استفاده از لاک و آب طراحی را انجام می دهند. وقتی لاک را در مقداری آب می ریزند یک حالت آبرنگی به وجود می آورد.

البته باید به اندازه کافی مهارت داشته باشید تا رنگ ها به خوبی و با دقت کنار یکدیگر ترکیب شوند. این لاک هایی که روی آب ریخته شده اند حالت رنگین کمانی می گیرند و روی سطح آب قرار می گیرند. سپس می توانید ناخن هایتان را به آرامی و با دقت درون آن فرو کنید تا حالت رنگین کمانی روی سطح ناخنتان چاپ شود. طراحی سه بعدی ناخن هم روشی محبوب برای دیزاین ناخن است. نگهداری از این نوع ناخن کمی دشوارتر است. در حقیقت روی ناخن از اشیای برجسته همانند گل استفاده می شود.

خلاقیت های دیزاین ناخن

از آن جایی که بازار رقابت دیزاین ناخن هر روز در حال تغییر است، روش های مختلف لاک و دیزاین هر روز ابداع می شود. برخی از این روش ها شامل اینها می باشد؛ برخی برای دادن یک بافت به ناخن از منجوق های فوق ریزی روی سطح ناخن استفاده می کنند و سپس روی آن یک لایه تاپ کت یا لاک می زنند.

استفاده از افکت های هولوگرافیک هم روش دیگری است که در آن رنگ لاک زیر نور، مانند رنگین کمان و چند رنگ دیده می شود. لاک ترک به ناخن ها این حالت را می دهد که گویی سطح لاک ناخن ترک های ریزی دارد. این نوع لاک زدن معمولا روی یک لاک زیرین انجام می شود.

سوالات متداول

ماندگاری طراحی ناخن بستگی به جنس لاک مورد استفاده برای طراحی و نحوه نگهداری مشتری دارد بعد از لاک زدن و طراحی بهتر است هنگام استفاده از مواد تمیز کننده و شوینده از دستکش استفاده کنید.

 

 

ژلیش براق تر است، با دستگاه UV خشک می شود و به همین دلیل دوام بیشتری روی ناخن دارد ولی لاک معمولی بعد از چند روز اصطلاحا لب پر می شود.

بله، ناخن کاران سمیرا مرتضوی توانایی اجرای تمام طرح های انتخابی با توجه به مد روز را دارا می باشند.

بله، انواع طرح های سه بعدی ژورنالی در سالن زیبایی سمیرا مرتضوی انجام می شود.

فهرست مطالب

مشاوره تخصصی و رایگان

برای بهره مندی از مشاوره تخصصی و رایگان کافی است با ما تماس بگیرید.

10٪ تخفیف

ویژه افرادی که برای اولین بار به ما مراجعه میکنند.

مشاوره آرایشی رایگان

پاسخگو سوالات شما عزیزان هستیم.

رزرو آنلاین

  • :

ما با شما

تماس میگیریم.

کافیست شماره تماس خودتان را وارد کنید تا در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت.

 

آدرس ما: شهرک غرب خیابان دادمان شهرک غرب خیابان دادمان شهرک غرب خیابان دادمان

شماره های تماس: ۲۶۷۴۰۹۶۴۲۶۷۴۰۹۷۸۲۶۷۶۱۰۴۲