میکروپیگمنتیشن چشم و ابرو و لب

میکروپیگمنتیشن یک روش جدید برای ایجاد فرم زیبا و بی ‌نقص برای ابروها یا سایر اجزای صورت است. میکروپیگمنتیشن با کمک سوزن ‌های بسیار ریز، رنگ ‌های معدنی ضد حساسیت را وارد دومین لایه از پوست می کند و کاملا ملایم و طبیعی، باعث ایجاد ظاهری زیبا در چشم ها، ابروها و لب ها می‌ شود.

نمونه کار میکروپیگمنتیشن چشم و ابرو و لب

سالن زیبایی سمیرا مرتضوی مفتخر است که خدمات میکروپیگمنتیشن (Micropigmentation) یا آرایش دائم ابرو، خط چشم، سایه و خط لب را با بهترین کیفیت و صد ها نمونه کار با مواد استاندارد و دستگاه های پیشرفته ارائه دهد.
آرایش دائم
با توجه به گرایش بیشتر خانم ها به زیبایی طبیعی صورت، افرادی که به دنبال آرایش دائم هستند به طور چشمگیری افزایش یافته است. آرایش دائم در مقایسه با روش سنتی یا تتو دارای چندین مزیت می باشد که به شرح زیر است :
• طبیعی بودن و کار برروی عمق کمتر پوست در مقایسه با تتو
• عدم تغییر رنگ بعد از مدت زمان کوتاه
• قرینه بودن آرایش دائم
• امکان تغییر مدل ابروها، خط چشم و لب به شکل دلخواه
• از بین نرفتن موهای طبیعی ابروی خود بعد از انجام میکرو پیگمنتیشن

چه افرادی می توانند از آرایش دائم یا میکروپیگمنتیشن استفاده کنند :
• خانم هایی که ابروهای کم پشت و پراکنده دارند.
• خانم هایی که از ابروهای قرینه برخوردار نیستند.
• خانم هایی که ابروهای کوتاه دارند ولی خواستار ابروهای کشیده تر هستند.
• خانم هایی که دارای لب به رنگ کبود و یا کم رنگ هستند.
• خانم هایی که از مژه های کم پشت برخوردار هستند.

دستگاه میکروپیگمنتیشن 

اهمیت کیفیت دستگاه را برای انجام یک میکروپیگمنتیشن خوب دست کم نگیرید. طراحی مناسب و ارگونومیک هندپیس با وزن کم و حداقل لرزش به پیگمنتر کمک می کند تا طرح خود را به بهترین نحو بر روی چهره شما پیاده نماید. یک هندپیس نامناسب مانعی جدّي برای انجام هنرمندانه میکرو پیگمنتیشن می باشد.

قابلیت تنظیم دقیق سرعت و عمق نفوذ سوزن، پیگمنتر را قادر خواهد نمود تا با ظرافت کامل و دقت بسیار رنگها ( پیگمنت ها) را در زیر پوست قرار دهد. اکثریت دستگاه ها قابلیت تنظیم دقیق سرعت را ندارند، یا اگر هم دارند تنها یک عملکرد صوری است و تأثیر چندانی در نتیجه کار ندارد. عدم امکان تنظیم عمق نفوذ هم در بسياري از دستگاههای میکروپیگمنتیشن بی کیفیت ظرافت عملکرد پیگمنتر را تحت الشعاع خود قرار میدهد.

میکروپیگمنتیشن چطور انجام می‌شود؟

میکروپیگمنتیشن با وارد کردن رنگ‌های معدنی ضدحساسیت در زیر پوست با کمک سوزن‌های بسیا ریز و باریک انجام می‌شود. رنگ در واقع وارد دومین لایه از پوست می‌شود و کاملا ملایم و طبیعی، باعث ایجاد جلوه‌ای خاص در لب‌ها، چشم یا ابرو می‌شود.

کسانی که میکروپیگمنتیشن انجام می‌دهند باید آموزش‌دیده و مجرب باشند. همچنین از دستکش استفاده می‌کنند تا باعث انتشار باکتری و آلودگی نشوند و احتمال عفونت به صفر برسد.

این روش با تاتوهای آرایشی متفاوت است. یکی از مهم ترین تفاوت‌های آن این است که در میکروپیگمنتیشن از پیگمنت‌هایی استفاده می‌شود که با جوهر تاتو تفاوت دارند. در میکروپیگمنتیشن، فرایند انجام این کار، کمتر از تاتو، تهاجمی است.

میکروپیگمنتیشن معمولا بیست دقیقه تا نیم ساعت طول می‌کشد. در واقع همان روز به منزل برمی‌گردید. بسته به اینکه کدام بخش از صورت خود را میکروپیگمنتیشن کنید، درد این فرایند متفاوت است ولی در مجموع، درد محدود و اندکی دارد. معمولا از کرم‌ها یا اسپری‌های بی‌حس کننده برای کاهش درد این فرایند استفاده می‌شود.

نکته هایی که باید قبل از مراجعه برای انجام میکروپیگمنتیشن ابرو بدانید

نباید دست کم ۷ روز قبل از انجام این کار از ریتول یا retina- A استفاده کرده باشید. این محصول همینطور نباید تا سی روز اطراف ناحیه هاشور شده مالیده شود چرا‌که منجر به از بین رفتن رنگدانه ها و محو شدن هاشور ابرو می شود.

 

بهتر است ۳ روز قبل از مراجعه برای انجام میکروپیگمننیشن از آسپرین، چای سبز، ویتامینe استفاده نکنید. چنانچه پزشک شما برایتان دارویی تجویز کرده است که باید هر روز استفاده کنید حتماً با او در مورد انجام این کار مشورت بگیرید تا ۳ روز دارویتان را کنار بگذارید.

 

چنانچه تحت درمان هر نوع سرطانی هستید بهتر است تا آخر دوره درمان صبر کنید. انجام آرایش دایم یا هر نوع تتویی حین دوره درمان بیماری پیشنهاد نمی شود.

۲۴ ساعت قبل از مراجعه برای میکروپیگمنتیشن نباید هیچگونه نوشیدنی الکلی مصرف کرده باشید.

بعد از میکروپیگمنتیشن چه اتفاقی برای پوست می‌افتد؟

بعد از میکروپیگمنتیشن بیماران معمولا مقداری ورم در ناحیه مورد نظر تجربه می‌کنند. معمولا متخصصانی که برایتان میکروپیگمنتیشن انجام می‌دهند، به شما در مورد اینکه چند وقت یک بار از کمپرس یخ استفاده کنید توصیه می‌کنند. همچنین پمادهای خاصی را معرفی می‌کنند تا برای کاهش ورم و التهاب از آن استفاده کنید.

افرادی که میکروپیگمنتیشن را در اطراف چشم‌های خود انجام می‌دهند، ممکن است ریزش اشک را تجربه کنند. این علامت تقریبا در همه افراد رایج است. به همین دلیل بهتر است که همراه با کسی به کلینیک مربوطه مراجعه کنید و خودتان رانندگی نکنید.

متخصص مربوطه برایتان ضدعفونی‌کننده های خاصی توصیه می‌کند که با آن نواحی آسیب‌دیده را تمیز کنید. همچنین معمولا توصیه می‌کنند که از قرار گرفتن در مقابل تابش مستقیم آفتاب، خودداری کنید. از برخی محصولات و مواد غذایی مثل پراکسید باید اجتناب کنید. این محصولات ممکن است تاثیر منفی در طی شدن فرایند تثبیت رنگ داشته باشند.

بعد از میکروپیگمنتیشن، رنگ‌هایی که می‌بینید بسیار پررنگ‌تر و تیره‌تر از آن‌چیزی که در نظر داشته‌اید به نظر می‌رسند. ولی در عرض چند هفته، این رنگ‌ها کم‌رنگ‌تر می‌شوند و به رنگ مورد نظرتان تغییر رنگ خواهند داد.

اگر دچار تب، راش یا ضایعات پوستی و همچنین ورم و سوزش بیش از حد معمول شدید، حتما این موارد را با پزشک در میان بگذارید.

میکروپیگمنتیشن برای چه کسانی مناسب است؟

میکروپیگمنتیشن یا آرایش دائمی هم برای زنان و هم برای مردان مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای کسانی مناسب است که می‌خواهند تغییری در ظاهر خود مثلا خط رویش مو، ابرو، لب و… ایجاد کنند و ظاهر خود را بهتر جلوه دهند.

همچنین، این روش برای کسانی ایده آل است که به مواد آرایشی سنتی حساسیت دارند و نمی‌توانند از آنها استفاده کنند.

از دیگر کسانی که می‌توانند از مزایای میکرپیگمنتیشن استفاده کنند می‌توان به افرادی با محدودیت‌های فیزیکی اشاره کرد. کسانی که عینک می‌زنند، لنزهای تماسی دارند یا دارای چشم‌های حساس هستند می‌توانند گزینه مناسبی برای این کار باشند. این افراد با میکروپیگمنتیشن دیگر نیازی به استفاده از مواد آرایشی ندارند.

علاوه بر این، به غیر از مقاصد مرتبط با زیبایی ظاهر، از میکروپیگمنتیشن برای اهداف درمانی هم استفاده می‌شود. به این روش درماپیگمنتیشن می‌گویند و برای از بین بردن اسکار یا جای زخم و جوش، اصلاح عیوب لب، بازیابی هاله پستان در افرادی که در حال شیمی‌درمانی هستند و برای عمل‌های جراحی بازسازی پستان استفاده می‌شود.

میکروپیگمنتیشن برای چه کسانی ایده‌آل است؟

افراد به دلایل مختلفی از این روش استفاد می‌کنند. این دلایل فقط به اهداف ظاهری محدود نمی‌شود و همانطور که قبلا هم گفتیم گاهی برای مقاصد پزشکی از آن استفاده می‌کنند. میکروپیگمنتیشن روشی ایده‌آل برای افرادی است که شرایط زیر را دارند:

  • کسانی که به لوازم آرایش روزمره حساسیت دارند و می‌خواهند آرایش داشته باشند.
  • کسانی که هر روز وقت زیادی برای آرایش کردن ندارند و پرمشغله هستند.
  • افرادی که لب‌های باریک، رنگ‌پریده و غیرمشخص دارند و می‌خواهند آن را بیشتر جلوه دهند.
  • افداری که دچار عدم تقارن در اجزای صورت هستند.
  • افرادی که پوست بسیار چرب دارند و معمولا نمی‌توانند آرایش کنند و آرایش آنها زود خراب می‌شود.
  • افرادی که دچار ناتوانی‌های فیزیکی هستند باعث می‌شود نتوانند به راحتی از وسایل آرایشی استفاده کنند یا استفاده از آنها برایشان ممکن نباشد.

مراقبت های بعد از میکروپیگمنتیشن که باید بدانید

مزایای میکروپیگمنتیشن

– شما نمی خواهید زمان خویش را صرف آرایش کنید.

– حساسیت چشم به ماده های آرایشی دارید که سبب ایجاد واکنش به آرایش می شود.

– شما ابرو های نازک یا نامساوی دارید.

– از استفاده از رژ لب خسته شده اید.

– شما مشکلات بینایی دارید که ارایش کردن را سخت می کند.

– لب های شما نازک و کم حجم هستند.

– خط لب شما نامشخص یا محو شده است.

 

عوارض میکروپیگمنتیشن

عوارض میکروپیگمنتیشن بیشتر در رعایت نکردن موارد بهداشتی و استفاده از رنگ های بی کیفیت و سرطان زا است. استفاده از دستگاه ها و وسایل بهداشتی و استریل شده بهمراه رنگ های با کیفیت و مراقبت از پوست بعد از انجام کار، عارضه های این روش برای آرایش دائمی را به تقریباً به صفر می رساند.

سوالات متداول

بعد از انجام میکروپیگمنتیشن حداقل تا سه روز نباید به محل مورد نظر آب بزنید و تحت هیچ شرایطی آن را دستکاری نکنید. همچنین از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب خودداری کنید.

در میکروپیگمنتیشن ابرو یک ماه بعد، نیاز به ترمیم می باشد و تا یک سال ماندگاری دارد. برای بن مژه، خط چشم، خط لب و رژ لب سه ماه بعد ممکن است نیاز به ترمیم باشد و بعد از آن تا چندین سال بدون تغییر رنگ باقی می ماند.

بله در دو جلسه به فاصله یک ماه رنگ خط چشم آبی را می توان به رنگ کاملاً مشکی بدون تغییر رنگ تبدیل نمود.

بله با روش و تکنیک های مخصوص می توان در لب های پروتز شده هم میکروپیگمنتیشن انجام داد.

فهرست مطالب

مشاوره تخصصی و رایگان

برای بهره مندی از مشاوره تخصصی و رایگان کافی است با ما تماس بگیرید.

10٪ تخفیف

ویژه افرادی که برای اولین بار به ما مراجعه میکنند.

مشاوره آرایشی رایگان

پاسخگو سوالات شما عزیزان هستیم.

رزرو آنلاین

  • :

ما با شما

تماس میگیریم.

کافیست شماره تماس خودتان را وارد کنید تا در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت.

 

آدرس ما: شهرک غرب خیابان دادمان شهرک غرب خیابان دادمان شهرک غرب خیابان دادمان

شماره های تماس: ۲۶۷۴۰۹۶۴۲۶۷۴۰۹۷۸۲۶۷۶۱۰۴۲