گریم و میکاپ صورت

انجام گریم و میکاپ با یک سبک خاص ، مناسب ساختار بعضی از صورت ها می باشد ، و چهره را زیبا تر جلوه می دهد . اما ممکن است همان سبک خاص گریم و میکاپ مناسب صورت شما نبوده و رضایت خاطر شما را تامین نکند.

نمونه کار گریم و میکاپ صورت

گریم و میکاپ صورت، جزو خدمات پرطرفدار در سالن زیبایی سمیرا مرتضوی است. گریم و آرایش صورت عموما با توجه به آناتومی صورت، رنگ چهره، چشم ها و همچنین با توجه به سن مشتری انجام می شود. میکاپ آرتیست های سالن زیبایی سمیرا مرتضوی، مدل های مختلف آرایش های ژورنالی را به شما نشان داده و به شما مشاوره می دهند تا مدل مورد علاقه خود را انتخاب کنید. ما در سالن زیبایی سمیرا مرتضوی، همواره از بهترین مواد آرایشی استفاده می کنیم تا مطمئن باشیم که نه تنها به پوست شما آسیبی وارد نمی شود، بلکه پایداری و کیفیت کار انجام شده در بهترین حالت خود باشد. آرایشگران ما، نقاط ضعف و قوت صورت شما را کاملا شناخته و می دانند در هر قسمت از صورت باید از چه تکنیک هایی استفاده کنند. نکته دیگری که در سالن زیباییسمیرا مرتضوی به آن دقت می شود، اهمیت دادن به وقت شماست. تاخیر، خصوصا در زمان هایی که قصد شرکت در مراسمی را داشته باشید، می تواند باعث ایجاد استرس و عصبی شدن شما شود. ما این مشکل را با زمان بندی دقیق و همین طور سرعت عمل آرایشگران حرفه ای خود، رفع کرده ایم تا به موقع در مراسم ها و جشن ها، حاضر شوید.

 

تعریف میکاپ چیست و فرق آن با گریم چیست؟

گریم و میکاپ صورت ، همان آرایش عادی چهره است که  با استفاده لوازم آرایش به صورت رنگ و لعابی داده می شود. میکاپ روی فرم ها تاکید نمی کند و فقط به صورت رنگ می دهد اما  گریم، آرایش صورت با استفاده از تکنیک های سایه و روشن برای رفع عیوب صورت فرد می باشد که توسط میکاپ آرتیست و گریمور حرفه ای پیاده می شود. گریم برعکس آرایش بدون رنگ است و فقط با سایه روشن چهره را متعادل سازی می کنند. در اصل گریم به تکنیک‌های تیره روشن کردن یا سایه روشن کردن پوست و متعادل سازی برجستگی‌ها و فرورفتگی‌های پوست اشاره دارد و بیشتر هدف اصلاح چهره است؛ اما در ارتباط با میکاپ و آرایش صورت صرفاً رنگ‌ها به صورت اضافه می‌شود و مانند گریم طبیعی جلوه نمی‌کند.

میکاپ و انواع سبک های گریم و میکاپ صورت

انواع سبک گریم و میکاپ صورت تاریخچه ای قدیمی و طولانی دارد و از مردان و زنان مصریان قدیم از میکاپ استفاده می کردند. که بیشتر از رنگ های سیاه و سبز برای میکاپ چشم استفاده می کردند. بعضی از سیاه پوستان و سرخ پوستان از رنگ های شاد برای میکاپ استفاده می کردند. ایرانیان قدیم از سرخاب، حنا، خال، سفیدآب و… استفاده می کردند واصلاح هفت قلم را به کار می بردند.

سبک میکاپ و آرایش در اصل نحوه استفاده از عمق و خانواده رنگ‌ها و توازن میان آرایش قسمت‌های مختلف اجزای صورت در حالتی نمادین است.

سبک کلاسیک در گریم و میکاپ صورت

قاعده کلی در سبک کلاسیک به این صورت است که اگر آرایش چشم ها تند و غلیظ باشد، آرایش لب ها باید از رنگ ملایم و لایت برخوردار باشد. برعکس این اصل نیز کاربرد دارد. بدین معنی که اگر در آرایش چشم از رنگ های ملایم و طبیعی استفاده شد، این اجازه را داریم که برای آرایش لب از رنگ های تیره و به اصطلاح جیغ استفاده کنیم. معمولا در سبک کلاسیک از رژلب هایی با رنگ های کلاسیک مانند قرمز و زرشکی استفاده می شود. در ناحیه چشم نیز از خط چشم های مشکی متناسب با سایه های ملایم به کار گرفته می شود. معمولا در این سبک، رژگونه به طور نامحسوس استفاده شده و بیشترین تاکید روی رژلب و آرایش چشم قرار دارد.

سبک اروپایی در گریم و میکاپ صورت

در میکاپ اروپایی معمولا از لایت ترین رنگ ها جهت تغییرات نامحسوس استفاده می شود. وزن آرایش در لب ها و چشم ها به میزان مساوی بوده و بیشترین تمرکز روی رفع عیوب مربوط به پوست قرار دارد. غلظت و شدت رنگ های در سبک آرایشی اروپایی به میزان قابل توجهی نسبت به سایر سبک های آرایشی، ملایم است. علاوه بر این، استفاده از رنگ های سرد و گرم به یک میزان مورد توجه بوده و با رعایت هارمونی رنگ ها در چهره، استفاده می شود.
در آرایش لایت اروپایی، تمرکز روی زیرسازی پوست و رفع اشکالات ظاهری آن قرار داسته و از گریم های سنگین پرهیز می شود. در این مدل، کار به نحوی انجام می شود که زیبایی طبیعی چهره فرد ملاک بوده و از رنگ های آرایشی که این طراوت و زیبایی طبیعی را حفظ کند، استفاده می شود. سایه هایی با رنگ های ملایم و مات، خط چشم نازک و طبیعی، رنگ های شاد اما ملایم در لب ها و گونه ها از جمله ویژگی های این سبک میکاپ هستند. همچنین از مژه مصنوعی تکی یا سه شاخه که لا به لای مژه های طبیعی فرد قرار می گیرند استفاده می شود تا مژه ها نیز حالت طبیعی داشته باشند.
سبک اروپایی یک زیرمجموعه دیگری به نام سبک فشن نیز دارد که در آن از رنگ های شاد و زنده استفاده می شود. معمولا طیف رنگی گرم و سرد به یک میزان استفاده شده و بیشترین تمرکز روی رنگ های مات قرار دارد. البته میکاپ آرتیست می تواند با توجه به موقعیت و موضوع از رنگ های شاین در نواحی چشم و لب استفاده کند.

گریم سه بعدی

منظور از گریم سه بعدی گریمیست که اجزای صورت شما را ( گونه ، بینی ، لب ) به صورتی آرایش شود که از زوایای مختلف خطای دید ایجاد نماید و عیوب صورت را برطرف کرده و زیبایی شما را دوچندان سازد.

انتخاب مدل و رنگ سایه در گریم و میکاپ صورت

مدل و سایه باید مناسب حالت چشم و صورت شما باشد. به طور مثال برای چشم های پف کرده باید از سایه های تیره استفاده کرد و برای چشم های کشیده و خوش حالت باید از سایه های لایت و ملایم استفاده کرد و برای چشم های دور از هم باید از سایه هایی استفاده کرد که تیرگی در قسمت گوشه چشم (نزدیک بینی) متمرکز شود.

سوالات متداول

برای پوست های چرب از کرم های فاقد چربی و لوازم آرایشی ضد آب استفاده می کنیم که حالت مات کنندگی به پوست شما می دهد و ماندگاری آرایش را تا پایان مراسم تضمین می کند .

 

بله، در سالن زیبایی سمیرا مرتضوی با کرم ها و پن کک هایی که پوشانندگی بالایی دارد می توانید تمامی کک و مک های پوست صورتتان را محو کنید.

 

بله، متخصصان گریم می توانند سایز چشم های شما را با انواع مختلف تکنیک های گریم تغییر دهند.

 

در سالن زیبایی سمیرا مرتضوی رنگ های مختلف لنزهای چشم ضد حساسیت از بهترین برندهای موجود در بازار وجود دارد که شما می توانید از آن ها استفاده کنید.

فهرست مطالب

مشاوره تخصصی و رایگان

برای بهره مندی از مشاوره تخصصی و رایگان کافی است با ما تماس بگیرید.

10٪ تخفیف

ویژه افرادی که برای اولین بار به ما مراجعه میکنند.

مشاوره آرایشی رایگان

پاسخگو سوالات شما عزیزان هستیم.

رزرو آنلاین

  • :

ما با شما

تماس میگیریم.

کافیست شماره تماس خودتان را وارد کنید تا در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت.

 

آدرس ما: شهرک غرب خیابان دادمان شهرک غرب خیابان دادمان شهرک غرب خیابان دادمان

شماره های تماس: ۲۶۷۴۰۹۶۴۲۶۷۴۰۹۷۸۲۶۷۶۱۰۴۲